پکینگ برج خنک کننده

پکینگ برج خنک کننده ( کولینگ تاور ) از نظر ساختاری و قیمت به دو دسته پکینگ فیلم ( پکینگ لانه زنبوری | پکینگ شانه تخم مرغی | … ) و پکینگ اسپلش ( پکینگ نت اسپلش | پکینگ گرید اسپلش | … ) تقسیم بندی می شود.

فیلم

انتخاب پکینگ فیلم

پکینگ اسپلش

انتخاب پکینگ اسپلش

قیمت خرید پکینگ برج خنک کننده ( کولینگ تاور )

جنس ورق به کار رفته در ساخت پکینگ PVC برج خنک کننده تاثیر بسیار زیادی بر روی قیمت آن دارد. پکینگ PVC با استفاده از بازه گسترده ای از مواد اولیه تولید میگردد. از مواد آسیابی و ضایعاتی گرفته تا ورق نو شرکتی. این موضوع سبب اختلاف زیاد در کیفیت بلوک خروجی و به تبع آن قیمت بلوک میگردد. عامل دیگر مقدار و کیفیت چسب مورد استفاده است.

پکینگ PP برخلاف پکینگ PVC نیاز به چسب کار نداشته و اتصال ورق ها به صورت جوش و  اتوماتیک انجام میگیرد. هم چنین تنوع ماده PP برای ساخت ورق به نسبت کمتر و محصول خروجی با کیفیت تر می باشد. در نتیجه در مقایسه با نمونه مشابه PVC ارزانتر بوده به دلیل عدم خرد شدگی به صرفه تر است.

قیمت لانه زنبوری

پکینگ لانه زنبوری

پکینگ نت اسپلش

پکینگ نت اسپلش

ساختار متخلخل پکینگ اسپلش برج خنک کننده (کولینگ تاور ) با طراحی نوآورانه خود برای اتصال نه نیاز به چسب داشته و نه جوش و به وسیله پین به هم اتصال می یابد. هم چنین به علت روش تولید آن که تزریق پلاستیک بوده از PP با کیفیت در ساخت استفاده می شود. از همه مهم تر نه دچار خرد شدگی شده و نه رسوب به خود میگیرد. در نتیجه بهترین گزینه برای صنایع دارای آب با آلودگی متوسط و بالا است. همه موارد فوق به همراه قیمت بسیار نازل در مقایسه با پکینگ فیلم سبب شده تا کارخانجات صنعتی رو به جایگزین کردن پکینگ های فیلم با پکینگ اسپلش در برج خنک کننده ( کولینگ تاور ) بیاورند.

انواع پکینگ برج خنک کننده ( کولینگ تاور  )

در حال حاضر اغلب از پکینگ فیلم در کولینگ تاور قدیمی استفاده میکنند. پکینگ فیلم همان طور که از نامش پیداست سیال را به صورت یک لایه در آورده و در معرض تماس با هوای عبوری قرار میدهد. ساختار پکینگ فیلم از اتصال یک سری ورق فرم یافته از جنس PVC یا PP به همدیگر تشکیل شده است.

بیشتر بخوانید :

مقایسه پکینگ PP و PVC

پکینگ اسپلش برج خنک کن با خاصیت ضد رسوب 

با توجه به ساختار و نحوه ساخت، پکینگ اسپلش گزینه بسیار مناسبی برای جایگزینی در کولینگ تاور قدیمی می باشد. در این نوع پکینگ سیال به جای تبدیل شدن به لایه نازک فیلم به تعداد زیادی قطره تبدیل میگردد. این موضوع سبب میشود تا دیگر پدیده رسوب گذاری رخ نداده و گرفتگی پکینگ در کولینگ تاور ایجاد نشود. در نتیجه هوای عبور کننده به راحتی از درون مدیا انجام رد شده و راندمان برج خنک کننده در اثر مرور زمان کاهش نمی یابد. در هنگام تعمیرات دوره ای نیز به ساده ترین شکل ممکن تمیز شده و میتوان مجدد از آن استفاده کرد.

قیمت برج خنک کن گرد

انتخاب برج خنک کن گرد

قیمت مکعبی

انتخاب برج خنک کن مکعبی

هدف اصلی در طراحی پکینگ ماکزیمم کردن سطح تماس سیال خنک کننده و هوای عبوری و همزمان کاهش افت فشار در مدیای برج خنک کننده ( کولینگ تاور ) میباشد. با وجود اینکه سطح ویژه پکینگ اسپلش کمتر از نمونه فیلم بوده ولی به دلیل ساختار متخلخل خود و ضد رسوب بودن مانع عبور هوا نشده و جریان هوا به خوبی از درون آن عبور میکند. در نتیجه راندمان کولینگ  بالاتری نسبت به پکینگ فیلم در عملکرد حرارتی کولینگ تاور دارد.

بیشتر بخوانید :

مقایسه کولینگ تاور گرد و مکعبی

پکینگ شانه تخم مرغی کولینگ تاور ابارا

پکینگ شانه تخم مرغی ( ابارا | EBARA ) معمولا در برج خنک کننده جریان متقاطع مورد استفاده قرار میگیرد. ساختار این مدل پکینگ به گونه ای است که جریان آب و هوا با هم زاویه 90 درجه میسازند. به دلایلی که در بالا درباره پکینگ فیلم ذکر شد، پکینگ شانه تخم مرغی را میتوان با پکینگ اسپلش جایگزین کرد. شرکت ابان پارت هم چنین توانایی تامین پکینگ کولینگ تاور ابارا را به شکل فابریکی داراست.

پکینگ شانه تخم مرغی

پکینگ شانه تخم مرغی

قیمت برج خنک کن جریان متقاطع

برج خنک کن ابارا

پکینگ گرید اسپلش برای کولینگ تاور با آب آلوده

پکینگ گرید اسپلش هوشمندانه ترین طراحی را برای کاربرد در آب در گردش بسیار آلوده در خود دارد. ساختار شبکه ای آن سبب شده تا بتوان تا ارتفاع بالا در برج خنک کننده ( کولینگ تاور ) بتنی یا کولینگ تاور کراس فلو چوبی آن را چید. زیرا هم میتواند به صورت جریان متقاطع عمل کند و هم جریان مخالف. علاوه بر این مقاومت بالایی در مقابل رسوب داشته که کاربرد آن را در صنایعی مانند تولید رب گوجه فرنگی، صنایع تولید روغن، خطوط نورد و ذوب فولاد و صنایع تولید کاغذ که آلودگی محیطی وارد آب در گردش میشود را افزایش داده است.

پکینگ گرید اسپلش

پکینگ گرید اسپلش

برج خنک کن بتنی

کولینگ تاور بتنی

طراحی حرارتی ( Thermal Design )

مهمترین بخش در طراحی برج خنک کننده (کولینگ تاور ) انتخاب پکینگ مناسب برای آن فرایند و شرایط دمایی درخواستی از سوی کارفرما است. عوامل تعیین کننده متفاوتی در این انتخاب دخیل هستند. از جمله کیفیت آب در گردش که آیا آلودگی بالایی دارد یا نه. نکته بعدی ماکزیمم دمای آب ورودی بوده که از روی آن جنس پکینگ برج خنک کننده را باید تعیین کرد. از همه مهمتر مقدار فضای در اختیار بوده که در بعضی از موارد ما را مجبور میکند تا با افزایش ارتفاع پکینگ راندمان برج را افزایش دهیم و این امر مستلزم این بوده که پکینگی انتخاب شود که کمترین افت فشار را در برابر جریان هوا ایجاد کند.

بیشتر بخوانید :

طراحی برج خنک کننده

انتخاب و تعویض پکینگ کولینگ تاور

تولید و تعویض پکینگ برج خنک کننده ( کولینگ تاور ) یکی از خدمات فنی ارایه شده از سوی شرکت آبان پارت میباشد. شما میتوانید با مراجعه به صفحه قطعات یدکی برج خنک کننده پکینگ مناسب یا دیگر لوازم جانبی را انتخاب نمایید و هم چنین در صفحه تعمیرات برج خنک کننده لیست خدمات تعمیرات ارایه شده از سوی ما را ملاحظه کرده و در صورت نیاز به راهنمایی فنی با ما تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید :

تعمیرات برج خنک کننده

لینک های مرتبط

    1. کاتالوگ کلیه محصولات مرتبط با برج خنک  کننده
    2. صفحه مشخصات فنی پکینگ های مختلف برج خنک کننده