انواع پکینگ برج خنک کننده

اگر به دنبال اطلاعاتی درباره نحوه انتخاب درست و فنی پکینگ برای کولینگ تاور خود هستید تا در آینده دچار مشکلات افت راندمان حرارتی، گرفتگی، خرد شدگی، طول عمر و دردسرهای تعمیرات و نگهداری کولینگ تاور نشوید، در مقاله زیر میتوانید جواب تمام سوالات خود را بیابید. ما در این مقاله به شما اطلاعاتی در مورد اینکه چگونه بین پکینگ فیلم و پکینگ اسپلش کولینگ تاور انتخاب کرده و یا جنس پکینگ مورد نظرتان PVC باشد یا PP ارایه میدهیم. در کنار این ها نکاتی را یادآوری خواهیم کرد تا از افت راندمان برج خنک کننده مکعبی جلوگیری نموده و بتوانید به اختلاف دمای مطلوب و مورد نظرتان برسید.

ما در این مقاله به شما اطلاعاتی در مورد اینکه چگونه بین پکینگ فیلم و پکینگ اسپلش انتخاب کرده و یا جنس پکینگ مورد نظرتان PVC باشد یا PP ارایه میدهیم. در کنار این ها نکاتی را یادآوری خواهیم کرد تا از افت راندمان برج خنک کننده جلوگیری نموده و بتوانید به اختلاف دمای مطلوب و مورد نظرتان برسید. درضمن اگر میخواهید اطلاعاتی درباره نحوه انتخاب کولینگ تاور متناسب با فرایند مورد نظرتان بیابید روی لینک زیر کلیک نمایید.

پکینگ فیلم برج خنک کننده (Film Fills)

در حال حاضر اغلب از پکینگ فیلم در کولینگ تاورهای قدیمی استفاده میکنند. این پکینگ همان طور که از نامش پیداست سیال را به صورت یک لایه در آورده و در معرض تماس با هوای عبوری قرار میدهد. پکینگ فیلم از اتصال یک سری ورق فرم یافته از جنس PVC یا PP به همدیگر ساخته می شود. ایده اصلی در طراحی پکینگ ماکزیمم کردن سطح تماس سیال برج خنک کننده و هوای عبوری و همزمان کاهش افت فشار در مدیای کولینگ تاور میباشد. در صفحه پکینگ فیلم میتوانید انواع مختلف آن و مشخصات مربوطه را بیابید.

پکینگ اسپلش برج خنک کننده (Splash Fills)

با طراحی و تولید پکینگ اسپلش صنعت برج خنک کننده دچار تحول عظیمی شد. پکینگ اسپلش کولینگ تاور با توجه به ساختار خود و نحوه تولید گزینه بسیار مناسبی برای جایگزینی در کولینگ تاور قدیمی است. در این نوع پکینگ سیال به جای تبدیل شدن به لایه نازک فیلم به تعداد زیادی قطره تبدیل میگردد. این موضوع سبب میشود تا دیگر پدیده رسوب گذاری رخ نداده و گرفتگی پکینگ در کولینگ تاور ایجاد نشود. در نتیجه عبور هوا به راحتی از درون مدیا صورت گرفته و راندمان کولینگ تاور در اثر مرور زمان کاهش نمی یابد. در هنگام تعمیرات دوره ای نیز به ساده ترین شکل ممکن تمیز شده و میتوان مجدد از آن استفاده کرد. مشخصات فنی پکینگ های اسپلش برج خنک کننده را میتوانید در صفحه پکینگ اسپلش بیابید و با هم مقایسه نمایید.

 مقایسه پکینگ فیلم و اسپلش برج خنک کننده

پکینگ فیلم کولینگ تاور را معمولا از جنس PVC میسازند. روش ساخت آنها وکیوم فرمینگ بوده و پس از شکل گرفتن با چسب به هم متصل میگردند. امروزه با توجه به شرایط بازار کیفیت ورق های پی وی سی به شدت افت کرده و اغلب از مواد ضایعاتی و بازیافتی ساخته میشوند و به رنگ مشکی هستند. علاوه بر این به علت گران شدن چسب، سازندگان چسب کمتر و بی کیفیت تری برای اتصال ورق ها استفاده میکنند که هر دوی این عوامل سبب میشود تا پکینگ برج خنک کننده طول عمر بسیار کوتاهتری داشته و دچار خرد شدگی شود. در نتیجه اگر الزامی برای استفاده از پکینگ فیلم در برج خنک کننده مورد نظرتان دارید حتما از پکینگ با رنگ طوسی استفاده کرده و حتی الامکان از سازنده معتبر تهیه فرمایید. 

امروزه با پیشرفت تکنولوژی ورق ها از جنس PP هم ساخته میشوند که نوع اتصال آنها جوشی است. این نوع پکینگ برج خنک کننده مشکلات مربوط به پکینگ PVC را ندارد ولی از نظر قیمتی هزینه اولیه بالاتری دارد. این نوع پکینگ کولینگ تاور به دلیل عدم استفاده از چسب در اتصال ورق ها به هم طول عمر بالاتری مخصوصا در تماس با مواد خورنده را دارا هستند. ما در مقاله زیر مفصل به این موضوع پرداخته ایم و میتوانید جزییات مربوطه را آنجا مطالعه بفرمایید.

با توجه به مشکلات متعدد پکینگ فیلم سازندگان رو به تولید پکینگ اسپلش برای کولینگ تاور آورده اند. به دلیل تولید این نوع پکینگ با روش تزریق پلاستیک و عدم استفاده از چسب در اتصال صفحات به هم و به کارگیری پلی پروپیلن در ساختار آن عمر این نوع پکینگ بسیار بالا بوده و دیگر پدیده خرد شدگی را در برج خنک کننده شاهد نخواهیم بود. هم چنین به سبب ساختار ضد رسوب آن به راحتی میتوان آن را برای کولینگ تاور با آب در گردش آلوده استفاده کرد. علاوه بر این عبور جریان هوا از داخل آن به خصوص در ارتفاع های بالاتر از 90 سانتیمتر بسیار راحت بوده و میتوان آن را در جاهایی که فضای کمتری در اختیار هست به کار برد.

نتیجه گیری

در نتیجه اگر قیمت پایین تر، طول عمر بالاتر، گرفتگی و رسوب کمتر و هزینه تعمیر نگهداری حداقلی برج خنک کننده برایتان در اولویت هست، پیشنهاد ما استفاده از پکینگ اسپلش برای کولینگ تاور می باشد. از بین انواع پکینگ اسپلش کولینگ تاور باید بسته به میزان آلودگی آب در گردش محصول متناسب با شرایط خود را انتخاب نمایید. اگر با توجه به موارد بالا هنوز سوالی برایتان باقیمانده می توانید با ما تماس بگیرید تا به فنی ترین وجه ممکن در انتخاب پکینگ مناسب کمکتان کنیم.