قیمت برج خنک کننده | خرید کولینگ تاور

قیمت برج خنک کننده و خرید کولینگ تاور به صنعتی بودن مشخصات فنی و سهولت خرید انواع لوازم برج خنک کن و گارانتی آن بستگی دارد. کولین تاور آبان پارت متناسب با فرایند بالا دستی قابلیت سفارشی سازی با توجه به نیاز کارفرما را دارد. با کلیک بر روی هر کدام از عکس ها می توانید اطلاعات فنی مربوط به آن دستگاه و قیمت خرید مربوطه را مشاهده فرمایید.

برج خنک کننده

مکعبی

برج خنک کننده گرد

آبگردان

برج خنک کننده بتنی

بتنی

برج خنک کننده جریان متقاطع

ابارا

برج خنک کننده گالوانیزه

گالوانیزه

برج خنک کننده مدار بسته

مدار بسته

خرید کولینگ تاور و مقایسه قیمت برج خنک کننده گرد و مکعبی

در هنگام خرید برج خنک کننده قیمت و مقرون به صرفه بودن کولینگ تاور نکته بسیار مهمی به شمار می رود. در صنایع استفاده از برج مکعبی کامپوزیت نسبت به برج گرد بسیار متداول است و علت اصلی آن هم سهولت در نصب، جابجایی و تعمیرات آن است. قیمت مدل مکعبی نیز به نسبت ارزانتر می باشد. زیرا هم هزینه های اولیه آن از قبیل تهیه فونداسیون یا آبکاری تکه های فلزی و هم هزینه تعمیر و نگهداری آن به مراتب کمتر می باشد.

برای آگاهی از قیمت برج خنک کننده و نحوه خرید کولینگ تاور لطفاً با ما تماس بگیرید.

در موارد دیگر و برای سایزهای بزرگتر میتوان از برج بتنی بهره برد. به علت جنس سازه طول عمر بالایی داشته و هم چنین میتوان آن را طوری طراحی کرد که یتوان تا ارتفاع بالایی در داخل آن از مدیای چید.

بیشتر بخوانید :

مقایسه کولینگ تاور گرد و مکعبی

انواع لوازم برج خنک کننده (کولینگ تاور) نو یا دست دوم

هنگام انتخاب و خرید برج خنک کننده صنعتی نو یا دست دوم باید به سهولت تامین انواع لوازم و قیمت خرید آن نیز فکر کرد. با توجه به کاربرد گسترده برج مکعبی با بدنه کامپوزیت نسبت به سایر گونه ها، تجهیزات آن نیز بهتر پیدا شده و به نسبت قیمت خرید پایین تری دارند. تعمیر و تعویض آنها نیز هزینه بسیار کمتری دارد. سیستم توزیع سیال ثابت و عدم نیاز به برشکاری پرکننده ها از این جمله مزایا به شمار میروند.

بیشتر بخوانید :

قطعات برج خنک کن

پکینگ کولینگ تاور 

در گام دوم و مهمترین قسمت در طراحی حرارتی برج خنک کننده ( کولینگ تاور ) ، انتخاب تجهیزات و به خصوص انتخاب نوع و حجم مورد نیاز از یک پرکننده مناسب برای فرایند مورد نظر امری حیاتی است. در این بخش باید ابتدا در مورد شکل و ساختار هندسی پر کننده تصمیم گرفته شود و سپس در مورد جنس مواد مورد استفاده در آن. با رجوع به لینک زیر راجع به این موضوع میتوانید اطلاعات بیشتری راچع به انتخاب مدیا و قیمت خرید آن به دست آورید. 

بیشتر بخوانید :

نحوه انتخاب پکینگ برج خنک کننده

تعمیر و نگهداری برج خنک کننده (کولینگ تاور)

ارایه کلیه خدمات نگهداری و تعمیرات برج خنک کننده ( کولینگ تاور ) یکی از خدمات فنی ارایه شده از سوی شرکت آبان پارت میباشد. شما میتوانید با مراجعه به صفحه قطعات برج خنک کن تجهیزات یدکی مناسب را انتخاب نموده و هم چنین در صفحه تعمیرات برج خنک کننده لیست خدمات تعمیرات ارایه شده از سوی ما را ملاحظه کرده و در صورت نیاز به راهنمایی فنی برای خرید تجهیزات یا قیمت خدمات ارایه شده با ما تماس بگیرید.

تعویض پکینگ کولینگ تاور

تعویض مدیا کولینگ تاور

قیمت قطعات و تعمیرات فن کولینگ تاور

تعمیر فن برج خنک کننده

برج خنک کن ( کولینگ تاور ) جریان متقاطع

از نظر جهت برخورد مسیر عبور سیال و هوا میتوان کولینگ تاور را در دو دسته کولینگ تاور جریان متقاطع (کراس فلو) و (کانتر فلو) جای داد. در برج کانتر فلو جهت برخورد سیال و هوا با هم زاویه 180 درجه تشکیل داده و در برج کراس فلو این زاویه برابر 90 درجه است. زاویه برخورد 180 درجه به افزایش اختلاط سیال و هوای عبوری از مدیا کمک کرده و باعث افزایش راندمان حرارتی برج میگردد. هم چنین کولینگ تاور کراس فلو به دلیل وجود فضای باز بزرگ در داخل خود از نظر تعمیر و نگهداری و تعویض لوازم دارای مزیت نسبی بوده اما از نظر قیمت خرید در رده بالاتری نسبت به بقیه گونه های برج قرار میگیرد.

پکینگ شانه تخم مرغی قیمت و قطعات

پکینگ شانه تخم مرغی

برج خنک کننده جریان متقاطع

برج خنک کننده ابارا

پکینگ شانه تخم مرغی

پکینگ شانه تخم مرغی ( ابارا | EBARA ) معمولا جزو ملزومات برج جریان متقاطع میباشد. ساختار این مدل فیلر به گونه ای بوده که جریان آب و هوا با هم زاویه 90 درجه میسازند. به دلایلی که در بالا درباره مدل فیلم ذکر شد، پکینگ شانه تخم مرغی را میتوان با نوع اسپلش جایگزین کرد. شرکت آبان پارت هم چنین توانایی تامین مدیا برج خنک کننده ( کولینگ تاور ) ابارا را به شکل فابریکی داراست.

بیشتر بخوانید :

مقایسه کولینگ تاور کراس فلو و کانتر فلو

کولینگ تاور مدار باز یا مدار بسته (هیبریدی)

در برج خنک کننده ( کولینگ تاور ) مدار باز کل دبی جریان سیال در گردش مستقیما با هوا در تماس میباشد. سیال در گردش با آلودگی های محیطی در تماس بوده و خود نیز دچار آلودگی هایی مانند ذرات حاصل از گرد و خاک، روغن و املاح محلول در مایع میگردد. طبعا آلودگی های محیطی به همراه دبی وارد سیستم شده و باعث ایجاد مشکل گرفتگی در مبدل میگردد. در برج مدار بسته به دلیل جلوگیری از ورود آلودگی محیط به درون سیستم قسمتی از سیال در گردش را وارد کویل مسی یا گالوانیزه کرده و مابقی را توسط یک پمپ به روی کویل دوش میکنند تا دمای سیال درون کویل را پایین بیاورد.

قیمت و قطعات کویل مسی کولینگ تاور

کویل مسی کولینگ تاور

قیمت برج خنک کننده مدار بسته

کولینگ تاور مدار بسته

محاسبه ظرفیت برج خنک کننده

قبل از طراحی و خرید برج خنک کننده ( کولینگ تاور ) ابتدا باید ظرفیت حرارتی مورد نیاز به روش درست محاسبه گردد تا قیمت پروژه به صورت اقتصادی تعیین شود. از آنجایی که در فرایند کولینگ تبخیر رخ داده و پدیده انتقال جرم صورت میگیرد محاسبات مربوط به فرایند کولینگ کمی پیچیده بوده و با روابط انتقال حرارت به تنهایی نمیتوان به نتیجه رسید. لذا پیشنهاد میگردد این موضوع را به ما سپرده تا بتوانید از گارانتی دمایی شرکت ابان پارت و حداقل قیمت تمام شده برای محصول ارایه شده بهره ببرید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید به مقاله زیر رجوع کنید.

بیشتر بخوانید :

محاسبه ظرفیت برج خنک کننده (کولینگ تاور)

طراحی برج خنک کننده

برای طراحی کولینگ تاور باید چند عامل بسیار مهم را در نظر گرفت طراحی حرارتی ( thermal design ) به این معنا که برج خنک کن باید نیاز دمای درخواستی از سوی کارفرما را تامین کند. طراحی سازه کامپوزیت یا بتنی ( structural design ) به نحوی که با اشغال کمترین فضای ممکن پایداری سازه را از نظر نیروهای استاتیکی و دینامیکی وارده بر آن تامین نماید. هر دوی این موارد مستلزم به کارگیری همزمان دانش سیستم های خنک کن و تجربه مهندسی است. انتخاب و قیمت خرید مابقی ملزومات دستگاه خنک کن نیز از حساسیت بالایی برخوردار است.

برج خنک کننده بتنی

برج خنک کننده (کولینگ تاور) بتنی

طراحی حرارتی برج خنک کننده

طراحی برج خنک کننده (کولینگ تاور)

کاهنده دور یا گیربکس ؟

برای کاستن از دور موتور برج خنک کننده (کولینگ تاور) و رساندن آن به مقدار لازم برای چرخاندن فن از روش های مختلفی استفاده می شود. استفاده و خرید کاهنده دور یا گیربکس برج خنک کننده جزو روش های مرسوم با قیمت به صرفه است. کاهنده دور به نسبت ارزان بوده و لوازم آن در دسترس و تعمیر و نگهداری آن آسان و قیمت خرید آن پایین است. ولی به صورت مداوم نیاز به سرویس و تنظیم تسمه دارد. علاوه بر آن باید هر چند وقت یکبار بلبرینگ های آن عوض شود. گیربکس با وجود گران بودن در صورتی که از برند مناسبی تهیه شود این مشکلات را نداشته و با سرویس های دوره ای و استفاده مناسب میتوان سالها از آن بهره برد.

قیمت  و قطعات گیربکس

گیربکس

قطعات سیستم کاهش دور

کاهنده دور

پکینگ لانه زنبوری یا اسپلش ؟

در حال حاضر اغلب از نوع فیلم در کولینگ تاور های قدیمی استفاده میکنند. پکینگ فیلم همان طور که از نامش پیداست سیال را به صورت یک لایه در آورده و در معرض تماس با هوای عبوری قرار میدهد. از سوی دیگر در پکینگ اسپلش سیال به جای تبدیل شدن به لایه نازک فیلم به تعداد زیادی قطره تبدیل میگردد.

این موضوع سبب میشود تا دیگر پدیده رسوب گذاری رخ نداده و گرفتگی مدیا در کولینگ تاور ایجاد نشود. در نتیجه عبور هوا به راحتی از درون مدیا انجام شده و راندمان برج خنک کن در اثر مرور زمان کاهش نمی یابد. قیمت خرید پکینگ اسپلش برج خنک کننده در حال حاضر دارای صرفه اقتصادی بوده و در هنگام تعمیرات دوره ای نیز به ساده ترین شکل ممکن تمیز شده و میتوان مجدد از آن استفاده کرد. به همبن دلیل امروزه بیشتر صنایع رو به جایگزینی پر کننده لانه زنبوری با نوع اسپلش آورده اند.

پکینگ فیلم

پکینگ فیلم

پکینگ اسپلش

پکینگ اسپلش

مقایسه پر کننده PP و PVC

نوع مواد اولیه مورد استفاده در مدیا تاثیر به سزایی در طول عمر و خنک کننده گی آن دارد. PVC در اثر مرور زمان خشک شده و شروع به خرد شدن میکند و تکه های آن با گیر کردن در قسمت های مختلف سیستم ایجاد کننده مشکلاتی برای بهره بردار خواهند شد. هم چنین با کاهش کیفیت چسب ها اتصال ورق ها به درستی انجام نمی شود. جنس PP دیگر مشکل خرد شدگی را نداشته و اتصال صفحات به هم از طریق جوش یا پین می باشد. لذا طول عمر بالاتر و دردسر تعمیراتی آنها به مراتب کمتر است. فیلر PP برج خنک کننده (کولینگ تاور) در هنگام خرید قیمت بالاتری داشته ولی در مرور زمان به دلیل طول عمر بالای خود ارزانتر به حساب می آید.

بیشتر بخوانید :

مقایسه پکینگ PP و PVC

میزان آب مصرفی کولینگ تاور

مقدار آب مصرف شده در برج خنک کننده (کولینگ تاور) کامپوزیتی یا بتنی از سه مقدار تشکیل میگردد. بخش عمده آن ناشی از تبخیر بوده و این عدد رابطه مستقیم با ΔΤ دستگاه داشته و به صورت درصدی از دبی آب خنک کننده محاسبه میگردد. مقدار کمتر آن به میزان بلودان (آب زیرکش) و قطرات عبوری از خروجی فن برمیگردد. این اعداد فارغ از مدار باز یا مدار بسته بودن برج محاسبه میگردند. این بدان معنا بوده که مدار بسته کردن یک برج مدار باز تاثیری در مقدار اب مصرفی آن نداشته و تنها راه کاهش مصرف اب برج هوشمند کردن دستگاه متناسب با ΔΤ ورد نیاز سیستم بالا دستی است. شما با استفاده از لینک زیر میتوانید مقدار آب خنک کننده مورد نیاز دستگاه خود را محاسبه نمایید.

بیشتر بخوانید :

محاسبه میزان آب مصرفی برج خنک کننده

سیستم توزیع آب کولینگ تاور

نحوه توزیع آب در دستگاه گرد و مکعبی با هم متفاوت می باشد. در کولینگ تاور آبگردان از اسپرینکلر و در کولینگ تاور مکعبی از نازل خنک کننده استفاده می شود. نازل ها به دلیل ثابت بودن تعمیرات بسیار کمتر نیاز دارند. ولی اسپرینکلر مخصوصا از جنس آلومینیوم باید در هر فصل تعمیراتی تعویض گردد. برای انتخاب یا قیمت سیستم توزیع آب برج خنک کننده (کولینگ تاور) می توانید با ما تماس بگیرید.

قیمت آب پخش کن

اسپرینکلر برج خنک کننده گرد

قطعات سیستم توزیع آب

نازل برج خنک کننده مکعبی

لینک های مرتبط

    1. کاتالوگ کلیه محصولات